פרופ' אשכול רפאלי .Ph.D

פרופ' אשכול רפאלי הוא חבר סגל במגמה לפסיכולוגיה קלינית של המבוגר באונ' בר-אילן וממקימי המכון לסכמה תרפיה בישראל. לאחר לימודי הב"א באונ' העברית המשיך בלימודיו לדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית ואישיותית באונ' נורת'ווסטרן, ליד שיקגו, שם הוכשר במחקר ובטיפול בדגש קונטיבי-התנהגותי. לאחר התמחות בביה"ח הפסיכיאטרי מקליין המסונף לביה"ס לרפואה של הארוורד, בבוסטון, עבר לניו-יורק, שם השלים פוסט-דוקטורט בפסיכולוגיה חברתית באונ' ניו-יורק NYU ועבר הכשרה בטיפול משפחתי-מערכתי במרכז מינושין. בשנת 2003 הצטרף אשכול כחבר סגל במחלקה לפסיכולוגיה של בארנרד קולג' באונ' קולומביה ניו-יורק, שם הוא ממשיך לשמש במעמד של מדען חוקר.

בשנותיו בניו-יורק הצטרף לצוות המכון לסכמה תרפיה בראשותו של ג'פרי יאנג, שם שימש כמטפל וכמדריך. מאז חזרתו לארץ, ב-2009, הקים אשכול מעבדת מחקר במחלקה לפסיכולוגיה ובמרכז לחקר המח בבר-אילן. מעבדה זו עוסקת במחקר בסיסי המתמקד בתהליכי אפקט וקוגניציה חברתית בקרב הסובלים מהפרעות אישיות ובתהליכים יום-יומיים בקשרים זוגיים, וכן במחקר קליני המתמקד בבדיקת מנגנוני הפעולה של טיפול ממוקד סכמות להפרעות אישיות המנעותיות ובבדיקת יעילותו של טיפול זה.
אשכול הוא מחברו של הספר "Schema Therapy: Distinctive Features", ביחד עם ג'פרי יאנג ודיוויד ברנסטין. ספר זה יצא בשנת 2010 בהוצאת Routledge.

ד"ר עופר מאורר .Ph.D

 ד"ר עופר מאורר ייסד ומנהל את בית הספר החדש לפסיכותרפיה וממקימי המכון הישראלי לסכמה תרפיה. את לימודי הפסיכולוגיה קלינית עשה באוניברסיטת בר-אילן, שם חקר תהליכי מודעות עצמית בסכיזופרניה בהנחייתו של פרופ' שמואל שולמן. את ההתמחות הקלינית עשה במרכז לבריאות הנפש שלוותה, תוך התמקדות בעבודה טיפולית עם הפרעות אישיות קשות. לאחר השלמת תוכנית ההכשרה הארבע-שנתית בפסיכותרפיה בגישה ההתייחסותית ב'קבוצת שיח' פנה לנהל את התוכנית לתואר שני ביעוץ אינטגרטיבי בשלוחה הישראלית של אוניברסיטת דרבי הבריטית, תפקיד שבמסגרתו עסק בהוראה ובפיתוח תחום היעוץ הטיפולי בישראל. בשיתוף פעולה עם מס' מטפלים אינטגרטיביים הקים את 'מרכז שלבים' ליעוץ וטיפול אינטגרטיבי השוכן בתל אביב. בהמשך לעבודת התנדבות מתמשכת בקהילה ההומו-לסבית, עופר הקים לפני עשר שנים את 'צוות מטפלים גיי-פרנדלי', מכון לפסיכותרפיה בפריסה ארצית הפונה ללהט"בים ומציע טיפול ממומחים בתחום הנטייה המינית והמגדר. עופר הינו בוגר תוכנית ההכשרה הבינלאומית במרכז לסכמה תרפיה של ד"ר ג'פרי יאנג בניו-יורק ומדריך מוסמך מטעם החברה הבינלאומית לסכמה תרפיה (ISST). עופר מלמד פסיכולוגיה ופסיכותרפיה במרכז ללימודים אקדמיים MLA, מרצה אורח בתוכניות לימוד שונות בארץ ובחו"ל ומטפל בקליניקה פרטית בתל-אביב.